Trasa

Jeszcze u schyłku lat 90. XX w. trasa Gryfickich Kolei Dojazdowych prowadziła z Gryfic do Trzebiatowa, a łączna długość linii kolejowej wynosiła 61 km. Niestety, w końcowym okresie działalności PKP, ze względu na zły stan mostu w Nowielicach oraz złą kondycję torowisk podjęto decyzję o zamknięciu odcinka linii z Trzebiatowa do Pogorzelicy. Po przejęciu infrastruktury kolejowej przez samorząd gminy Rewal, nie udało się niestety uruchomić zamkniętej przez PKP trasy i obecnie krańcowym punktem jest stacja w Pogorzelicy (poznaj więcej szczegółów).

Obecnie Nadmorska Kolej Wąskotorowa kursuje na odcinku pomiędzy Gryficami i Pogorzelicą. Linia kolejowa przebiega przez 3 gminy Powiatu Gryfickiego: Gryfice, Karnice i Rewal.

Do dyspozycji pasażerów są dwie trasy:

 • Trasa Gryfice - Pogorzelica, pełna trasa, obejmująca 15 stacji - kliknij po szczegóły
 • Trasa  Trzęsacz -Pogorzelica, odcinek nadmorski, obejmujący 7 stacji, zlokalizowanych na terenie gminy Rewal  - kliknij po szczegóły

Kolej wyjeżdża codziennie pierwszym kursem o godz. 8:40 z zajezdni w Gryficach. Po dotarciu do Trzęsacza pociąg kursuje dalej wahadłowo na trasie Trzęsacz - Pogorzelica - Trzęsacz.

Ostatni kurs wąskotorówki jest kursem powrotnym do lokomotywowni w Gryficach.

Trasa Gryfice - Pogorzelica

Łączna długość trasy 39,4 km  

 1.  Gryfice
 2. Popiele
 3. Rybokarty
 4. Niedźwiedziska
 5. Modlimowo
 6. Paprotno
 7. Karnice
 8. Dreżewo
 9. Trzęsacz
 10. Rewal
 11. Śliwin
 12. Niechorze Latarnia
 13. Niechorze Gł.
 14. Pogorzelica Sandra
 15. Pogorzelica

 

Trasa Trzęsacz - Pogorzelica

Długość trasy  9,9 km

 1. Trzęsacz
 2. Rewal
 3. Śliwin
 4. Niechorze Latarnia
 5. Niechorze Gł.
 6. Pogorzelica Sandra
 7. Pogorzelica