Bezpieczny Przejazd

29 lipca 2021 r., przy przejeździe kolejowym przy ul. Słonecznej w Pogorzelicy odbyła się akcja pod nazwą “Bezpieczny Przejazd”. Kampania, mająca na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo podczas przejazdu przez tory kolejowe została zorganizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przy współpracy z Policją oraz Nadmorską Koleją Wąskotorową.

W czwartkowe popołudnie po obu stronach przejazdu kolejowego w Pogorzelicy pojawili się funkcjonariusze policji i organizatorzy kampanii, którzy wręczali kierowcom, przekraczającym tory, materiały promocyjne z informacjami, jak bezpiecznie zachowywać się na przejazdach kolejowych, a także kampanijne upominki. Przedsięwzięcia wsparła również Nadmorska Kolej Wąskotorowa, która, na co dzień boryka się z nieprawidłowymi postawami kierowców, którzy często, nie zważając na zbliżający się pociąg, nie zatrzymują pojazdu przed przejazdem kolejowym, ryzykując zdrowie i życie własne oraz przewożonych pasażerów.

Pamiętajmy, że przejazd kolejowy, bez względu na to, czy jest to kolej normalnotorowa, czy wąskotorowa, to miejsce wyjątkowo niebezpieczne i wymagające od kierujących pojazdem zachowania szczególnej ostrożności.