Mikołaj na dworcu w Rewalu

W sobotę, 11 grudnia 2021 r., na dworcu wąskotorowym w Rewalu odbyła się impreza, w ramach Konwoju Pomocników Św. Mikołaja. Jedną z atrakcji wieczoru był przejazd nadmorskiej kolejki w świątecznej iluminacji.

Były to już druga zabawa mikołajkowa, zorganizowana w tym miejscu przez panią sołtys i Radę Sołecką Rewala, przy współpracy z Gminą Rewal i Nadmorską Koleją Wąskotorową.Impreza rozpoczęła się już o godz. 13 animacjami, prowadzanymi w budynku dworcowym. Dzieci brały udział w wielu przygotowanych przez organizatorów atrakcjach, m.in. w warsztatach bursztynu, projekcjach filmów bożonarodzeniowych oraz zabawach i animacjach prowadzonych przed sceną.

Tuż po godz. 17, na peron dworca w Rewalu wjechał nasz świąteczny pociąg, udekorowany tysiącami światełek, które specjalnie na tę okazję zamocowali na lokomotywie i wagonach pracownicy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Dodatkowo, już na ostatniej prostej odpalone zostały cztery flary, zamontowane na przedzie lokomotywy, co wzbudziło niezwykłe emocje wśród uczestników imprezy.

Zaraz po tym, ku uciesze najmłodszych uczestników imprezy pojawił się Święty Mikołaj we własnej osobie. Główny bohater wieczoru przybył konwojem, złożonych z kilkunastu świątecznie oświetlonych pojazdów. W składzie konwoju Mikołaja znalazły się zarówno nowoczesne wozy bojowe straży pożarnych z Pobierowa i Niechorza, jak również pojazdy innych służb mundurowych: policji, straży granicznej i wojska. Szczególne zainteresowanie dzieci i ich rodziców wzbudził jeden wyjątkowy pojazd w kolumnie - transporter z rakietami, który pojawił się w Gminie Rewal dzięki uprzejmości dowództwa Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Mrzeżynie.