Pojedziemy z WOŚP

Już po raz piąty Nadmorska Kolej Wąskotorowa włącza się aktywnie do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wraz z wolontariuszami z zarejestrowanego w Niechorzu sztabu WOŚP wyruszamy w trasę w dniu Wielkiego Finału, w niedzielę, 30 stycznia 2022 r.

Szczytny cel

Podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze w całej Polsce kwestować będą w celu zakupu nowoczesnego sprzętu okulistycznego, zapewniającego najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci i młodzieży. Co roku na oddziały okulistyki dziecięcej w naszym kraju trafia kilkanaście tysięcy pacjentów. Najczęstszymi powodami hospitalizacji młodych ludzi w zakresie okulistyki są: jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalia rozwojowe oraz nowotwory.

Wiele tych schorzeń wymaga wykonania natychmiastowych zabiegów operacyjnych przy użyciu nowoczesnego sprzętu medycznego. Specjaliści zwracają również uwagę na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która, zarówno w Polsce, jak i za granicą jest coraz bardziej powszechna, ze względu na fakt nadmiernego korzystania z wyposażonych w ekrany urządzeń elektronicznych.

Przejazdy i aukcje

Spółka Nadmorska Kolej Wąskotorowa od lat przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Jurka Owsiaka, współpracując z gryfickim i rewalskim sztabem WOŚP. W niedzielę, 30 stycznia pociągi kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy, a w wagonach pojawią się wolontariusze. Zgodnie z tradycją, w tym dniu za przejazd Nadmorską Koleją Wąskotorową nie będą pobierane żadne opłaty, a kwota, uzbierana z dobrowolnych datków do puszek przekazana zostanie w całości na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Oprócz darmowych przejazdów po wąskich torach, Nadmorska Kolej Wąskotorowa przekaże na licytacje WOŚP okolicznościowe rodzinne bilety przejazdowe oraz jedyny w swoim rodzaju voucher, umożliwiający zwycięzcy aukcji przejazd w kabinie lokomotywy spalinowej Lxd2.

Voucher będzie można wylicytować na aukcji Allegro kliknij tutaj

Serdecznie zapraszamy na pokład Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej do wsparcia wyjątkowej, bo łączącej wszystkich Polaków, narodowej kwesty.