Gramy z WOŚP

Wielkimi krokami zbliża się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku będzie to już 31 edycja naszej narodowej kwesty, podczas której zbierane będą fundusze na zakup urządzeń do walki z sepsą. Orkiestra zagra w niedzielę, 29 stycznia 2023 r. Do akcji jak co roku przyłączy się również Nadmorska Kolej Wąskotorowa.

Sepsa to bezpośrednio zagrażający zdrowiu i życiu zespół objawów, który nieleczony prowadzi do niewydolności wielonarządowej i w konsekwencji do śmierci. Choroba ma gwałtowny przebieg, a na zakażenie narażony jest praktycznie każdy, bez względu na wiek. Szansą na uratowanie życia, jest jak najszybsze zdiagnozowanie objawów oraz leczenie, przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu. Na taki właśnie sprzęt kwestować będą wolontariusze w całej Polsce podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa od lat przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Jurka Owsiaka, współpracując sztabami WOŚP w Niechorzu i Gryficach. W tym roku spółka przekaże przedmioty oraz rodzinne bilety przejazdowe, które będzie można wylicytować w niedzielę, 29 stycznia na aukcjach w Niechorzu i Gryficach. Ponadto, zgodnie z tradycją na aukcji w Allegro zamieszczony zostanie jedyny w swoim rodzaju voucher, umożliwiający zwycięzcy licytacji przejazd w kabinie lokomotywy spalinowej Lxd2.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Finale WOŚP i wsparcia naszej wyjątkowej, bo łączącej wszystkich Polaków, narodowej kwesty.