Sprzątanie Świata

17 maja 2023 r. młodzież z Zespołu Szkół im. Cz., Miłosza w Gryficach weźmie udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Do miejsca akcji uczniowie dojadą pociągiem Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Zbiórka uczestników akcji, wśród których, oprócz uczniów pojawią się też nauczyciele i rodzice, zaplanowana jest w najbliższą środę na stacji Gryfice Wąskotorowe. Odjazd pociągu o godz. 8:40 Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa wysiądzie w Rybokartach, a druga w Niedźwiedziskach. Ze stacji kolejowych obydwie grupy, wyposażone w worki na śmieci wyruszą na sprzątanie leśnych szlaków oraz terenów, przylegających do torowisk Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, by na koniec spotkać się przy stacji Popie. Tutaj, na zakończenie akcji, współorganizator wydarzenia- Nadleśnictwo Gryfice zaprosi wszystkich uczestników Sprzątania Świata na piknik, z pieczeniem kiełbasek w ognisku. Po pikniku uczestnicy powrócą kolejką wąskotorową do Gryfic.

Organizatorem akcji Sprzątanie Świata jest Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Gryficach, przy współpracy z Nadleśnictwem Gryfice oraz spółką Nadmorska Kolej Wąskotorowa.