Zapraszamy dzieci i seniorów

Międzynarodowy Dzień Dziecka już za nami. Setki dzieciaków z całej Polski skorzystały z promocyjnych przejażdżek wąskotorowych, organizowanych 1 czerwca 2023 r. przez Nadmorską Kolej Wąskotorową. Dzieciom i ich opiekunom, podczas czwartkowych wycieczek po wąskotorowym szlaku towarzyszyło Rewalskie Słoneczko. Sympatyczna maskotka jak magnes przyciągała maluchy i wywoływała uśmiechy i pozytywne emocje.

To jednak jeszcze nie koniec przedwakacyjnych promocji, oferowanych przez Nadmorską Kolej Wąskotorową w tym sezonie przewozowym. Rozpoczął się czerwiec, który nad polskim Bałtykiem jest zawsze pogodny i zachęca do organizowania wszelkiego rodzaju wycieczek i jednodniowych wypadów nad morze.

 

Edukacja w atrakcyjnej formie

Edukacyjna Podróż w Czasie to sprawdzony już projekt, skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej, mający na celu przekazanie informacji o historii, tradycjach i bogactwie kulturowym regionu. W wersji podstawowej (pakiet podstawowy) wycieczka składa się z przejażdżki koleją wąskotorową, połączonej ze zwiedzaniem Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. W muzeum, oprócz zwiedzania ekspozycji marynistycznych uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w prelekcji pod nazwą "Tajemnice Bursztynu" i dowiedzieć się co to jest bursztyn, kiedy i gdzie można go znaleźć lub w jaki sposób odróżnić prawdziwy bursztyn od szkiełka, czy kamyka. Po prelekcji zaplanowane jest zwiedzanie ekspozycji marynistycznych, a na zakończenie na uczestników czeka słodki poczęstunek. Można też wybrać bardziej rozbudowaną formę wycieczki, w której do atrakcji z pakietu podstawowego dochodzi zwiedzanie Muzeonu - Multimedialnego Muzeum Trzęsacza (pakiet historyczny) lub opcjonalnie odwiedziny w Motylarni w Niechorzu (pakiet przyrodniczy).

Kolej na Seniora

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rencistów i emerytów, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wprowadziła również kolejną propozycję wycieczki pod nazwą Kolej na Seniora. Jest to oferta skierowana do turystów z grupy wiekowej 60+., w ramach które grupy seniorów będą mogły skorzystać z wycieczki, obejmującej zwiedzanie wybranych atrakcji turystycznych na szlaku nadmorskiej wąskotorówki. Do dyspozycji seniorów są 2 wersje wycieczki. Wersja podstawa obejmuje przejazd kolejką w dwie strony oraz zwiedzanie Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, natomiast wersja rozbudowana, pod nazwą Dwa Muzea zawiera dodatkowo odwiedziny Multimedialnego Muzeum Trzęsacza. Zaletą projektu jest nie tylko atrakcyjna forma i cena, ale również fakt, że w czasie zwiedzania grupa poruszać się będzie wyłącznie kolejką, bez konieczności korzystania z dodatkowych środków transportu.

Należy jeszcze wspomnieć, że zarówno Edukacyjna Podróż w Czasie, jak i Kolej na Seniora w wersji promocyjnej są dostępne do 20 czerwca 2023 r., (z wyłączeniem weekendów) i dotyczą grup zorganizowanych, składających się z co najmniej 15 osób.

Więcej szczegółów, dotyczących oferty Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej znajduje się na stronie internetowej www.kolej.rewal.pl