Dodatkowy kurs nad morze

Od najbliższego piątku, tj. od 23 czerwca 2023 r. Nadmorska Kolej Wąskotorowa uruchamia kursy weekendowe na trasie Gryfice- Pogorzelica- Gryfice. Dodatkowe połączenie z Gryfic na wybrzeże będzie skomunikowane z pociągami normalnotorowymi ze Szczecina i Kołobrzegu. Dodatkowy pociąg będzie kursował w każdy piątek i sobotę aż do 2 września 2023 r.

Do tej pory nadmorską wąskotorówką z Gryfic nad morze można było dotrzeć jedynie porannym kursem o 8:40. Połączenie to jest skomunikowane z pociągiem ze Szczecina, który przyjeżdża do Gryfic o 8:14. Kurs powrotny z Pogorzelicy do Gryfic był dopiero 0 17:45. Dzięki dodatkowemu pociągowi, który w piątki i soboty wyjedzie z Gryfic o 12:25, w weekendowym rozkładzie jazdy znajdzie się jeszcze jeden kurs powrotny z Pogorzelicy do Gryfic o godz. 14:40. Połączenie to będzie również skomunikowane z pociągami normalnotorowymi z Gryfic do Szczecina, o 16:42 i z Gryfic do Kołobrzegu o 16:40.

Mamy nadzieję, że dodatkowe połączenie będzie dobrym uzupełnieniem podstawowego rozkładu jazdy nadmorskiej wąskotorówki i jednocześnie ułatwi weekendowym turystom dojazd nad morze. Przypomnijmy, że bilety na trasie Gryfice- Pogorzelica- Gryfice można nabyć u konduktora w pociągu w promocyjnej cenie.