Radio Eska na stacji w Pogorzelicy

We wtorkowy poranek, podczas pierwszego kursu wąskotorówki, na dworcu w Pogorzelicy gościliśmy dziennikarzy z Radia Eska. Akcja radiowców związana była z promocją gminnej sieci wypożyczalni rowerów Rewal Bike System, która z początkiem lipca br. rozpoczyna swoją działalność na dworcach kolejowych w Trzęsaczu i Pogorzelicy.

Pomarańczowe miasteczko Eski pojawiło się na stacji w Pogorzelicy już o godz. 10:00. Podczas akcji na dworcu dziennikarze robili wywiady z turystami, zachęcali do korzystania z sieci wypożyczalni rowerowych¸ a hostessy rozdawały radiowe gadżety. Rewal Bike System to sieć wypożyczalni rowerów on line, działająca w gminie Rewal w 3 największych miejscowościach: w Pobierowie, Rewalu i Niechorzu. Największą zaletą sieci jest możliwość wypożyczenie roweru w jednej miejscowości i oddania go w innych wypożyczalniach, należących do systemu. Dodatkową korzyścią, płynącą z korzystania z rewalskiego systemu wypożyczalni jest możliwość darmowego transportu roweru nadmorską wąskotorówką. Dzięki współpracy Rewal Bike

System z Nadmorską Koleją Wąskotorową już na początku lipca br.,pojawią się 2 kolejne wypożyczalnie, zlokalizowane na stacjach kolejowych w Trzęsaczu i Pogorzelicy. Takie rozwiązanie ułatwi turystom dotarcie z Pobierowa do najbliższej stacji kolejki w Trzęsaczu i jednocześnie skomunikuje ze sobą wszystkie miejscowości gminy Rewal.