Wesoły Konduktor zagrał w orkiestrze

W sobotę, 12 sierpnia 2023 r. po raz ostatni w tym sezonie w pociągach Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej pojawił się Wesoły Konduktor. Tym razem Konduktorowi Tomkowi towarzyszyli muzycy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej Red Swing Low.

Spotkania z Wesołym Konduktorem to cykl atrakcji dla najmłodszych pasażerów, które co roku organizuje w pociągach i na dworcowych peronach Nadmorska Kolej Wąskotorowa. Wyjątkowe jest to, że w zabawach i magicznych pokazach konduktora często uczestniczą również dorośli, bawiąc się przy tym nie gorzej od swoich dzieci. W tym sezonie Konduktor Tomek pojawił się trzy razy. Swoje występy wąskotorowy klaun zakończył z przytupem, w towarzystwie orkiestry dętej, działającej przy Domu Kultury w Gryficach. W sobotę Orkiestra Red Swing Low zaprezentowała się w nadmorskiej wąskotorówce w mocno zredukowanym składzie osobowym,

ponieważ w normalnych warunkach młodym muzykom towarzyszą również tancerki. Podczas postojów na stacjach kolejowych orkiestra zagrała zarówno klasyczne kompozycje, jak również aranżacje znanych utworów muzyki popularnej. Połączone występy Wesołego Konduktora i orkiestry spotkały się z pozytywnym odbiorem i spontanicznymi reakcjami pasażerów kolejki.