Timetable December 2023

The timetable is valid on October: 26, 27, 28, 29, 30 and 31 December 2023.

Ttickets can be purchased by credit card or in cash anytime at the conductor on the train.

 

Tickets

One-way ticket- 10 PLN

Round-trip ticket- 15 PLN

Children under the age of five travel free of charge.

 


 

 

 

 

Jesień z nadmorską kolejką

Kończy się październik, a wraz z nim jesienny sezon przewozowy w Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Zapraszamy miłośników wycieczek po wąskotorowym szlaku do skorzystania z ostatnich 2 październikowych przejazdów, tym bardziej, że będzie to być może ostatnia okazja, aby uwiecznić na zdjęciach nadmorskie pejzaże w pięknym jesiennym anturażu.

Od listopada br.  nadmorska kolejka będzie jeździć już tylko w trybie kursów specjalnych, o których informować będziemy na bieżąco na naszej stronie internetowej. Grupy zorganizowane zachęcamy do wynajęcia pociągów czarterowych na potrzeby wycieczek, wypraw integracyjny oraz innych imprez okolicznościowych. Informacje o terminach kursów specjalnych oraz o warunkach wynajęcia pociągów znajdują się na naszej stronie internetowej: kliknij po szczegóły

Rozkład jazdy

Kursy posezonowe w dn. 21 i 28 październik 2023.

Zapraszamy na wrześniowe wycieczki

Skończyły się wakacje i rozpoczął się wrzesień- czas powrotu do szkół i codziennych obowiązków. Lato wciąż jednak trwa, a początek września to świetny czas na organizację szkolnych wycieczek i jednodniowych wypadów nad morze. Zważając na fakt, że od jakiegoś czasu schyłek lata nad polskim Bałtykiem przyzwyczaił nas do pięknej, słonecznej pogody, co zresztą potwierdzają w tym roku meteorolodzy, Nadmorska Kolej Wąskotorowa przygotowała oferty wycieczek edukacyjnych dla szkół, a także dla seniorów, którzy przecież wakacje mają przez cały rok.

Edukacja w atrakcyjnej formie

Edukacyjna Podróż w Czasie to sprawdzony już projekt, skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej, mający na celu przekazanie informacji o historii, tradycjach i bogactwie kulturowym regionu. W wersji podstawowej wycieczka składa się z przejażdżki koleją wąskotorową, połączonej ze zwiedzaniem Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu.

Ostatni weekend z dodatkowymi kursami

Zbliża się ostatni weekend z dodatkowymi kursami na trasie Gryfice - Pogorzelica - Gryfice. Dodatkowe połączenie z Gryfic na wybrzeże,  skomunikowane z pociągami normalnotorowymi ze Szczecina i Kołobrzegu   dostępne będzie tylko do soboty, 2 września 2023 r.

Dodatkowe połączenie  z Gryfic do Pogorzelicy uruchomione zostało 23 czerwca 2023 r. z myślą o turystach weekendowych, którzy chcieliby dojechać nad morze popołudniowym kursem. Dzięki dodatkowemu pociągowi, który w piątki i soboty odjeżdża ze stacji Gryfice Wąsk. o godz.12:25, w weekendowym rozkładzie jazdy znalazł się jeszcze jeden kurs powrotny do Gryfic - odjazd z Pogorzelicy o godz.14:40. Połączenie to jest również skomunikowane z pociągami normalnotorowymi z Gryfic do Kołobrzegu o godz.16:40 oraz z Gryfic do Szczecina - o godz.16:42.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z ostatnich w tym sezonie kursów weekendowych przypominając, że bilety na trasie Gryfice- Pogorzelica- Gryfice można nabyć u konduktora w pociągu w promocyjnej cenie.

Celebrowaliśmy Święto Wojska Poskiego

Setki turystów bawiły się podczas Pikniku Patriotycznego z okazji Święta Wojska Polskiego, zorganizowanym 15 sierpnia 2023 r. przez Nadmorską Kolej Wąskotorową na zabytkowym dworcu w Pogorzelicy.

Impreza rozpoczęła się w upalne popołudnie od zaimprowizowanego napadu żołnierzy sowieckich na pociąg. W inscenizacji wzięli udział członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Nałęcz" z Trzebiatowa. Część piknikową, powitaniem uczestników imprezy otworzył prezes Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Janusz Cetera. Następnie, w krótkim wystąpieniu Paweł Pawłowski – Pełnomocnik Wójta Gminy Rewal ds. Dziedzictwa Kulturowego nakreślił rys historyczny zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, na pamiątkę której od 1992 r. dzień 15 sierpnia obchodzimy jako Dzień Wojska Polskiego.

Wesoły Konduktor zagrał w orkiestrze

W sobotę, 12 sierpnia 2023 r. po raz ostatni w tym sezonie w pociągach Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej pojawił się Wesoły Konduktor. Tym razem Konduktorowi Tomkowi towarzyszyli muzycy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej Red Swing Low.

Spotkania z Wesołym Konduktorem to cykl atrakcji dla najmłodszych pasażerów, które co roku organizuje w pociągach i na dworcowych peronach Nadmorska Kolej Wąskotorowa. Wyjątkowe jest to, że w zabawach i magicznych pokazach konduktora często uczestniczą również dorośli, bawiąc się przy tym nie gorzej od swoich dzieci. W tym sezonie Konduktor Tomek pojawił się trzy razy. Swoje występy wąskotorowy klaun zakończył z przytupem, w towarzystwie orkiestry dętej, działającej przy Domu Kultury w Gryficach. W sobotę Orkiestra Red Swing Low zaprezentowała się w nadmorskiej wąskotorówce w mocno zredukowanym składzie osobowym,

Piknik Patriotyczny w Pogorzelicy

We wtorek, 15 sierpnia 2023 r., Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza na Piknik Patriotyczny, który odbędzie się na dworcu w Pogorzelicy z okazji Święta Wojska Polskiego. Początek imprezy - godz. 15:45.

Impreza rozpocznie się od inscenizacji napadu bolszewików na pociąg, w której weźmie udział Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Nałęcz", działająca przy Klubie Garnizonowym w Trzebiatowie. W programie znajdzie się prezentacja polskich historycznych strojów wojskowych, odbędą się pokazy ładowania działa i muszkietów oraz biesiadowanie przy muzyce na żywo: wspólne śpiewanie popularnych pieśni patriotycznych i pieczenie kiełbasek w ognisku. Podczas imprezy będzie też okazja do zrobienia sobie oryginalnej fotki z żołnierzami z grupy rekonstrukcyjnej i ich sprzętem wojskowym, spróbowania swoich sił na strzelnicy lub możliwość skosztowania przysmaków z piknikowego grilla.

Wesoły Konduktor pojedzie z orkiestrą

To już ostatnia okazja tym sezonie, aby spotkać Wesołego Konduktora, w rolę którego wciela się klaun Tomek. W sobotę, 12 sierpnia 2023 r. nasz konduktor zakończy cykl 3 spotkań w pociągach i na dworcach Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

W ramach spotkań z Wesołym Konduktorem w pociągach oraz na wesołych peronach w Trzęsaczu i Pogorzelicy odbędą się animacje i zabawy przy muzyce: wspólne zabawy, puszczanie baniek mydlanych oraz pokazy sztuczek z elementami iluzji scenicznej.

Animacje potrwają do godz. 15. Zabawy Wesołego Konduktora to nie jedyna atrakcja, na którą mogą liczyć pasażerowie nadmorskiej kolejki w najbliższą sobotę. Tego dnia w pociągach pojawią się muzycy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej Red Swing Low z Gryfic, którzy będą umilać podróż po wąskotorowych szlakach Gminy Rewal.

Prezes uhonorował zwycięzców

I Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Prezesa Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej rozstrzygnięty. W zawodach, rozegranych 9 sierpnia 2023 r. na plaży w Trzęsaczu wzięło udział 8 zespołów dwuosobowych, rywalizujących w kategorii open.

Turniej rozpoczął się zgodnie z planem o godz. 10:30. Pomimo braku słońca, pogoda okazała się stabilna i pozwoliła na rozegranie wszystkich meczów. Zwycięzcami turnieju siatkówki plażowej, po raz pierwszy rozgrywanego pod auspicjami Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej została para mieszana, występująca pod nazwą Gawędziarze, w składzie: Julia Janus ( Piekary Śląskie) i Michał Gawęda (Czechowice Dziedzice). 2. miejsce zajął duet Dino w składzie: Chrystian Boczek (Kraków) i Joachim Włodarski (Sosnowiec). Na najniższym stopniu podium stanęli panowie z zespołu Słoneczna Pogoda - Kamil Gawęda, z Dąbrowy Górniczej oraz Mateusz Sawik z Wrocławia.

Zapraszamy na turniej!

W środę, 9 sierpnia 2023 r. zapraszamy do udziału w Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Prezesa Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. W zawodach zmierzą się drużyny 2-osobowe w kategorii open.

Pogoda na początku sierpnia nie rozpieszcza turystów w nadbałtyckich kurortach. Burze i intensywne opady deszczu wypędziły wczasowiczów z plaż, a prognozy pogody nie zapowiadają szybkiej poprawy. Mamy jednak nadzieję, że synoptycy po raz kolejny w tym sezonie pomylą się i środowy poranek powita nas znowu piękną, wakacyjną aurą. 

W zawodach na plaży w Trzęsaczu (boisko zlokalizowane obok Summer Beach Bar), rozgrywanych po raz pierwszy pod auspicjami Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej wezmą udział zespoły 2-osobowe w kategorii open. Początek rozgrywek zaplanowany jest na godz. 10:30. Aby wziąć udział w turnieju należy wpisać się na listę startową w miejscu imprezy. Zapisy rozpoczną się w dniu imprezy, o godz. 10:00 i potrwają do godz. 10:25. Na zwycięzców zawodów czekają puchary oraz ciekawe nagrody rzeczowe.