Park Miniatur Latarni Morskich

Stacja: Niechorze Latarnia

Adres: ul. Ludna 16, tel. 691 977 977

Czas dojścia do atrakcji: 8 min.

Park Miniatur Latarni Morskich znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie latarni morskiej w Niechorzu. Planując wycieczkę po Niechorzu warto odwiedzić tę wspaniałą atrakcję turystyczną i samemu ocenić, która latarnia polskiego wybrzeża jest najpiękniejsza.

Park Wieloryba w Rewalu

Stacja: Rewal

Adres: ul. Kamieńska, tel. 500 791 752

Cas dojścia do atrakcji: 15 min.

Park Wieloryba to fantastyczne miejsce o charakterze rekreacyjno- edukacyjnym, w którym prezentowanych jest około 100 modeli ryb i ssaków morskich w oryginalnych rozmiarach. Park Wieloryba to również  niezapomniana morska przygoda, którą możesz przeżyć na lądzie - miejsce, gdzie nie można się nudzić, pełne morskich stworzeń i piratów, a nawet żywych papug.  

Aquapark w Pogorzelicy

Stacja: Pogorzelica Sandra

Adres: ul. Wojska Polskiego 3, tel. 91 3878  662

Czas dojścia do atrakcji: 5 min.

Niezależnie od aury w Sandra SPA zawsze można skorzystać z wodnych atrakcji. Sporo ciekawych propozycji spędzenia czasu nad wodą znajdą tu dla siebie zarówno dorośli, jak i ich pociechy.

Wystawa Nadmorskich Kolei Dojazdowych

Stacja: Gryfice

Adres: Gryfice, Błonie 2, tel. 91 38 41 170

Czas dojścia do atrakcji: 8 min.

Miłośnicy kolei wąskotorowej, planując zwiedzanie Gryfic i okolic muszą koniecznie odwiedzić to kultowe miejsce. Główną atrakcję wystawy, znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie lokomotywowni w Gryficach stanowią zabytkowe parowozy, wagony osobowe i towarowe oraz drobne urządzenia kolejowe. Można tu również zobaczyć stare fotografie oraz poznać ciekawą historię Gryfickich Kolei Dojazdowych. Wystawa czynna jest codziennieod poniedziałku do niedzieli.

Motylarnia w Niechorzu

Stacja: Niechorze Latarnia

Adres: ul. Polna 30, tel. 570 781 364

Czes dojścia do atrakcji: 8 min.

Motylarnia to miejsce niezwykłe, wręcz magiczne, gdzie można podziwiać żywe okazy egzotycznych motyli w ich naturalnym środowisku. Motyle poruszają się tu swobodnie i można wręcz usłyszeć i poczuć łopot ich małych skrzydełek. Można też zobaczyć, jak z poczwarki wykluwają się barwne motyle oraz poznać zwyczaje i  tajemnice tych niezwykłych, pięknych owadów.

Ruiny kościoła na klifie

Stacja: Trzęsacz

Adres: ul. Klifowa

Czas dojścia do atrakcji: 6 min.

Słynne ruiny kościoła z przełomu XIV i XV w. są bez watpienia jedną z najbardziej rozpoznawalnych i odwiedzanych przez turystów atrakcji na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. Każdy, kto chociaż raz przebywał w gminie Rewal z pewnością odwiedził tę owianą legendami tajemniczą budowlę, a raczej jej fragmenty ocalałe po kilku wiekach zmagań świątyni z morskim żywiołem. Do dnia dzisiejszego pozostała ostatnia, południowa ściana kościoła, wznosząca się na 20-metrowym klifie.

Kościół neogotycki w Trzęsaczu

Stacja: Trzęsacz

Adres: ul. Pałacowa

Czas dojścia do atrakcji: 3 min

Kościół neogotycki w Trzęsaczu znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego i jest pierwszym, wartym odwiedzenia miejscem na trasie przemarszu ze stacji do centrum miejscowości. Światynia od kilkunastu lat jest nie tylko miejscem kultu religijnego, ale również areną wydarzeń kulturalnych i artystycznych, takich jak Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gitarowej czy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum.

Latarnia morska w Niechorzu

Stacja: Niechorze Latarnia

Adres: ul. Polna 30, tel. 91 38 63 543

Czas dojścia do atrakcji: 8 min.

Latarnia morska w Niechorzu to bez wątpienia największa atrakcja turystyczna rewalskiego wybrzeża, która co roku przyciąga do Niechorza tysiące turystów. Latarnię wzniesiono w 1866 roku i jest to jedna z najpiękniejszych tego typu budowli nad polskim Bałtykiem. Prawdziwą atrakcją jest taras widokowy, z którego można podziwiać widok na morze i malownicze okolice. Latarnia otwarta jest dla zwiedzających przez cały rok.

Muzeum Multimedialne w Trzęsaczu

Stacja: Trzęsacz

Adres: Deptak, ul. Klifowa 3b, tel. 604 141 783

Czas dojścia do atrakcji: 6 min.

Niepowtarzalna multimedialna wycieczka w czasie i przestrzeni. Nowoczesne rozwiązania, dzięki którym niezwykłe wydarzenia sprzed setek lat, przedstawione zostały w niekonwencjonalny i ciekawy sposób dla zwiedzających w każdym wieku. W Multimedialnym Muzeum wyjawione są najgłębsze tajemnice Bałtyku!

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu

Stacja: Niechorze Główne

Adres: Al. Bursztynowa 28, tel. 91 38 63 250

Czas dojścia do atrakcji: 7 min.

W Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu poznamy historię Pomorza, tradycje połowów morskich i szeroko rozumianą kulturę marynistyczną. Dzięki współpracy Nadmorskiej Kolei Waskotorowej z muzeum w Niechorzu w okresie promocyjnym dzieci i młodzież szkolna mogą wziąć udział w projekcie Edukacyjna Podróż w Czasie. Jest to oryginalny pomysł na wycieczkę, składającą się z przejazdu wąskotorówką oraz udziału uczniów w ciekawych interaktywnych lekcjach muzealnych.