Dworcowe Mikołajki 2023

W sobotę, 9 grudnia 2023 r.na dworcu wąskotorowym w Rewalu odbyła się impreza mikołajkowa, w ramach gminnej akcji pod nazwą Konwój Pomocników Św. Mikołaja. Jedną z atrakcji wieczoru było przybycie Świętego Mikołaja kolejką w świątecznej iluminacji. W programie znalazły się m.in. warsztaty z Bałtycką Manufakturą Słodkości, dekorowanie pierniczków z rewalską grupą Twórczywo i wspólne oglądanie świątecznych filmów. W punkcie kulminacyjnym imprezy, na stację w Rewalu wjechał świątecznie przystrojony pociąg, udekorowany tysiącami światełek. Z pociągu wysiadł Święty Mikołaj ze Śnieżynką, a zaraz potem, przy rewalskim dworcu pojawił konwój, złożony z kilkunastu świątecznie oświetlonych pojazdów.

Pociąg do Niepodległej

W sobotę, 11 listopada 2023 r. na dworcu w Rewalu odbył się piknik z okazji gminno- powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Na imprezę w Rewalu będzie można było dotrzeć pociągami Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Pociąg do Niepodległej odjechał ze stacji Gryfice Wąsk. o godz. 10:20. Świątecznym pociągiem można było dotrzeć na Piknik Patriotyczny, który odbył się na dworcu kolejowym w Rewalu, w ramach Powiatowo- Gminnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości.W programie Pikniku Patriotycznego odbyła się inscenizacja pt. „Przyjazd Brygadiera Józefa Piłsudskiego do Warszawy” (historyczne wydarzenie z 10 listopada 1918 r.), w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Nałęcz” z Trzebiatowa. Tuż potem rozpalone zostały Ognie Niepodległości, a uczestnicy pikniku zaproszeni zostanli do wspólnego śpiewania pieśni legionowych przy akompaniamencie koszalińskiego duetu Ania i Tomek Trust.

Piknik Patriotyczny w Pogorzelicy

Setki turystów bawiły się podczas Pikniku Patriotycznego z okazji Święta Wojska Polskiego, zorganizowanym 15 sierpnia 2023 r. przez Nadmorską Kolej Wąskotorową na zabytkowym dworcu w Pogorzelicy. W programie imprezy odbyła się prezentacja strojów żołnierskich oraz pokazy ładowania muszkietów, zakończonych wystrzałem. W pokazach wzięli udział członkowie grupy „Nałęcz”, pod kierownictwem Jurka Nowaka, występującego podczas imprezy w stroju Józefa Piłsudskiego. W dalszej części pikniku można też było wspólnie pośpiewać znane piosenki patriotyczne i wojskowe, postrzelać w strzelnicy, zjeść kiełbaskę z grilla lub samemu upiec ją sobie w ognisku.Na zakończenie pikniku odbył się koncert zespołu After Blues.

Wesoły Konduktor zagrał w orkiestrze

W sobotę, 12 sierpnia 2023 r. w pociągach Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej pojawił się Wesoły Konduktor. Tym razem Konduktorowi Tomkowi towarzyszyła orkiestra dęta. Orkiestra Red Swing Low to blisko 100- osobowa grupa młodych muzyków i tancerek z całego województwa zachodniopomorskiego, działająca przy Domu Kultury w Gryficach pod dyrekcją Krzysztofa Malickiego. W sobotnie popołudnie orkiestra zagrała klasyczne kompozycje, jak również nowoczesne utwory muzyki popularnej takich artystów jak Michael Jackson, Pharrell Williams, Lady Gaga, Deep Purple czy Aerosmith.

Nocna Zmiana Bluesa

Kilkaset osób bawiło się w piątkowy wieczór, 28 lipca 2023 r. na zabytkowym dworcu wąskotorowym w Rewalu na koncercie zespołu Nocna Zmiana Bluesa. Koncert, który zorganizowała Nadmorska Kolej Wąskotorowa, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gryficach i Gminą Rewal był pierwszym z dwóch wydarzeń bluesowych w sezonie przewozowym 2023. Na dworcowej scenie w Rewalu zespół zagraŁ w składzie:Sławek Wierzcholski – śpiew, harmonijka ustna,Witold Jąkalski – slide gitar, Wiesław Kryszewski – gitara , Piotr Dąbrowski – gitara basowa oraz Grzegorz Minicz – bębny, tara. Grupa zaprezentowała swoje najpopularniejsze utwory oraz najnowsze piosenki z ostatniej płyty pt. „Amazonia”

Koncert zespołu Żuki

23 lipca 2022 r. na dworcu kolejowym w Rewalu odbył się festyn, podczas którego wystąpił znany zespół Żuki.

W programie festynu znalazły się liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Będą animacje i zabawy dla najmłodszych, występy artystyczne oraz konkursy z nagrodami. Na zakończenie wystąpiła gwiazda wieczoru - zespół Żuki, znany z interpretacji utworów The Beatles, Krzysztofa Klenczona, Czesława Niemena oraz swoich autorskich piosenek z płyt Moment i Dom.

100. rocznica Bitwy Warszawskiej

14 sierpnia 2020 r. na dworcu w Rewalu odbyła się rekonstrukcja historyczna, w ramach obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Krótka inscenizacja odbicia polskich jeńców politycznych z rąk sowieckich żołnierzy była zaledwie symbolicznym akcentem dla uczczenia pamięci polskich żołnierzy, którzy w Bitwie Warszawskiej wykazali się ogromną determinacją i bohaterstwem w powstrzymaniu zmierzającej na Warszawę Armii Radzieckiej. Podczas wydarzenia na rewalskim dworcu kolejowym Jerzy Nowak, szef Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Nałęcz" przedstawił rys historyczny wojny polsko-bolszewickiej, podkreślając ogromne znaczenie, jakie dla losów Polski i całej zachodniej Europy miał Cud nad Wisłą - jedna z 18 najważniejszych bitew w dziejach świata.

Rajd Militarny na dworcu w Rewalu

Dworzec kolejowy w Rewalu był ostatnim przystankiem Rajdu Militarnego ze Świnoujścia do Rewala, który w niedzielę, 26 lipca 2020 r. uświetnił 75. rocznicę uruchomienia po wojnie Gryfickiej Kolei Dojazdowej. W niedzielnym pokazie, zorganizowanym przez Nadmorską Kolej Wąskotorową przy współpracy z Grupą Rekonstrukcji Historycznej "Nałęcz" z Trzebiatowa zaprezentowane zostały pojazdy wojskowe z okresu powojennego oraz stroje polskich żołnierzy z różnych epok historycznych. W wydarzeniu na rewalskim dworcu uczestniczyła grupa młodych adeptów dziennikarstwa, przebywająca w Rewalu na obozie "Potęga Prasy", zorganizowanym pod patronatem medialnym dodatku do tygodnika Angora- Angorka.

Pająki na dworcu w Pogorzelicy

Dworcowa ekspozycja powstała dzięki zaangażowaniu 2 młodych pasjonatów z Gryfic: Konrada Żądło, głównego pomysłodawcy i właściciela większości pająków, zaprezentowanych w Pogorzelicy oraz jego starszego kolegi, Michała Krzysicy, specjalizującego się w hodowli mrówek.Oprócz kolekcji jadowitych pająków, mrówek i egzotycznych insektów, odwiedzający wystawę mogli podziwiać również gekona orzęsionego i kameleona lamparciego. Szczególnie ten ostatni okaz wzbudzał największe zainteresowanie i przykuwał uwagę swym pięknym, modro-zielonym ubarwieniem.

Pierwsza pomoc

W piątek, 7 stycznia 2020 r., w sali konferencyjnej na dworcu kolejowym w Rewalu odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. W kilkugodzinnym kursie, złożonym z części teoretycznej i ćwiczeń praktycznych wzięli udział pracownicy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Dworcowe Mikołajki 2019

W sobotę, 7 grudnia Święty Mikołaj odwiedził dzieci na rewalskim dworcu. Tym razem, ze względu na brak śniegu gość z dalekiej Laponii przybył do Rewala nie zaprzęgiem reniferów, a nadmorską wąskotorówką. Mikołajkowy piknik na dworcu w Rewalu idealnie wpasował się w okno pogodowe, co przełożyło się na tłumy uczestników. Nowe miejsce imprezy, mimo, że oddalone od centrum miejscowości, ze względu na dogodną infrastrukturę i swoją niezwykłą atmosferę sprawdziło się doskonale.

Piknik Niepodległości w Rewalu

Inscenizacją przyjazdu Józefa Piłsudskiego do Warszawy rozpoczął się piknik patriotyczny, zorganizowany na dworcu w Rewalu w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. W rekonstrukcji historycznego wydarzenia z 10 listopada 1918 roku wzięła udział nadmorska wąskotorówka oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Nałęcz" z Trzebiatowa.

Uroczystość na dworcu

0 sierpnia 2019 r. na dworcu kolejowym w Rewalu odbyła się uroczystość z okazji przejścia na zasłużoną emeryturę Hanny Nowak - wieloletniej pracownicy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.W kameralnej uroczystości, która odbyła się w dworcowej sali konferencyjnej wzięli udział: Wójt Gminy Rewal Konstanty Tomasz Oświęcimski, Prezes spółki Janusz Cetera, przedstawiciele Urzędu Gminy Rewal oraz pracownicy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Wybuchowy piknik w Pogorzelicy

Tłumy turystów i mieszkańców wzięły udział w Pikniku Militarnym, zorganizowanym w Święto Wojska Polskiego na dworcu w Pogorzelicy.Impreza rozpoczęła się od inscenizacji zatrzymania pociągu z polskim wojskiem przez żołnierzy Wehrmachtu. W pokazie wzięła udział Grupa Rekonstrukcji Historycznych "Nałęcz". Była bitwa i spektakularne wybuchy, pokazy ładowania działa i muszkietu oraz prezentacja żołnierzy w strojach z różnych epok historycznych.

Teatralna zabawa

22 sierpnia 2019 r. odbyło się przedstawienie dla dzieci pod tytułem "Bajka Improwizowana". Spektakl wystawiła grupa teatralna Impro Atak, znana z wakacyjnych występów w Wiosce Artystycznej w Janowie. Czwórka aktorów od samego początku przedstawienia znakomicie uchwyciła kontakt z publicznością i do samego końca spektaklu utrzymała koncentrację dzieciaków, snując kolejne wątki swojej improwizowanej opowieści. Bajka miała charakter na tyle uniwersalny, że  wciągnęła do zabawy nie tylko najmłodszą publiczność, która żywo reagowała na zaczepki artystów, ale też często wywoływała uśmiechy na twarzach rodziców i opiekunów. Krótko ujmując, była to świetna  teatralna zabawa na świeżym powietrzu.

Poetycki dworzec

Ponad 500 osób bawiło się na koncercie poezji śpiewanej pt. "Dopóki jest tak czy siak", który odbył się 27 lipca 2019 r. na zabytkowym dworcu kolei wąskotorowej w Pogorzelicy. Na dworcowej scenie wystąpiły dwa duety damsko-męskie: Tomek Trust &Annie oraz Andrzej Koryckiego i Dominika Żukowska.

Noc Muzeów 2019

Trzy pociągi: ze Szczecina, Kołobrzegu i z gminy Rewal przywiozły uczestników imprezy Nocny Pociąg do Muzeum, która już po raz czwarty odbyła się w przestrzeni Wystawy Nadmorskich Kolei Dojazdowych oraz zaplecza Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Gryficach. Wydarzenie zorganizowane zostało w sobotę, 18 maja 2019 r. w ramach 14. Europejskiej Nocy Muzeów przez Muzeum Narodowe w Szczecinie, Nadmorską Kolej Wąskotorową oraz Gryficki Dom Kultury.

Konkurs plastyczny

W piątek, 7 grudnia 2018 r., w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rewalu odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów zwycięzcom konkursu plastycznego "Nasza Ciuchcia". W ceremonii wzięli udział: Wójt gminy Rewal Konstanty Tomasz Oświęcimski, Prezes Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Janusz Cetera oraz Hanna Nowak - kierownik pionu techniczno-ekonomicznego.

Wrzesień 1939 r. we Lwowie - rekonstrukcja

Tłumy widzów przyglądały się rekonstrukcji wydarzeń, które miały miejsce we Lwowie we wrześniu 1939 r. Imprezę z okazji Dnia Sybiraka, zorganizowało gryfickie Koło Związku Sybiraków. W inscenizacji na dworcu wąskotorowym w Gryficach udział wzięła Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Nałęcz" z Trzebiatowa, młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Cz. Miłosza w Gryficach oraz nasza wąskotorówka.

Festyn patriotyczny w Niechorzu

Inscenizacją przybycia Marszałka Piłsudskiego do Warszawy rozpoczął się na dworcu wąskotorowym w Niechorzu festyn patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego, w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. W festynie wzięli udział członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznych "Nałęcz", działającej przy Klubie Garnizonowym w Trzebiatowie. Inscenizacji na dworcu przyglądał się tłum turystów, który następnie wraz z grupami rekonstrukcyjnymi przemaszerował do miejsca imprezy.

Szalony Konduktor

Animacje dla dzieci w kolejce wąskotorowej są zawsze miłym dodatkiem do podróży i od lat spotykają się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony najmłodszych pasażerów, jak i ich rodziców. Wspólne śpiewanie piosenek, gry sprawnościowe, puszczanie baniek mydlanych oraz iluzja stolikowa z elementami iluzji scenicznej - na to zawsze mogą liczyć nasi milusińscy.

Sławomir na dworcu w Rewalu

Tłum fanów przywitał 18 lipca 2018 r. na dworcu wąskotorówki w Rewalu Sławomira- znanego aktora i artystę estradowego. Sławomir Zapała, w towarzystwie żony- Magdaleny Kajrowicz "Kajry" podróżował nadmorską wąskotorówką z Trzęsacza do Rewala. Podczas przejazdu, kręcony był wywiad z artystą do programu telewizyjnego. Materiał ukaże się we wrześniowym odcinku cyklu "Mapa Gwiazd", emitowanym prze telewizję muzyczną Kino Polska Muzyka. Po wjeździe na peron w Rewalu, przy dźwiękach największych przebojów Sławomira, pociąg został otoczony przez tłum fanów, którzy po cierpliwym oczekiwaniu mogli wreszcie spotkać się twarzą w twarz z popularnym piosenkarzem. Sławomir powitał fanów, rozdał autografy i zaprosił na koncert, który tego dnia wieczorem odbywał się w amfiteatrze w Rewalu.

Drogi do Niepodległości

Przy pięknej, wiosennej pogodzie odbył się w Święto Konstytucji 3. Maja piknik patriotyczny pod nazwą "Drogi do Niepodległości". Wystrzały z armaty, salwy z muszkietów i barwne stroje wojskowe sprawiły, że na dworcu w Pogorzelicy można było przez moment poczuć powiew prawdziwej historii. Nie zabrakło też wojskowej grochówki, ciast własnego wypieku i grillowych przysmaków, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez mieszkańców Pogorzelicy. 

Magiczna noc w muzeum

Już po raz drugi Wystawa Nadmorskich Koleji Wąskotorowych zmieniła swoje oblicze w świetle magicznych iluminacji. Na uczestników Nocy Muzeów 2017 w Gryficach czekało wiele atrakcji.

 

Podróż z Balladą

Ponad 300 osób bawiło się w czwartkowy wieczór, 11 sierpnia 2016 r. na dworcu w Rewalu podczas imprezy, pod nazwą Podróż z Balladą. Frekwencja na koncercie dopisała pomimo tego, że jeszcze na kwadrans przed imprezą padał deszcz, a niebo zasnute było ołowianymi chmurami, nie wróżącymi poprawy. Jednak tuż po 19 chmury rozpędził nadmorski wiatr i ku uciesze artystów i organizatorów pojawiło się słońce, a wraz z nim liczna widownia. W koncercie na dworcu wystąpili: Ewa Michrowska, która wykonała standardy polskiej muzyki popularnej w aranżacji Krzysztofa Raduły oraz zespół Cisza Jak Ta, grupa znana od lat miłośnikom poezji śpiewanej.

Rekonstrukcja Powstania Warszawskiego

Wybuchy granatów hukowych i serie z karabinów maszynowych towarzyszyły rekonstrukcjom historycznym , które miały miejsce 31 lipca 2016 r. w przeddzień 72. rocznicy wybuchu Powastania Warszawskiego. W inscenizacji w Rewalu wzięło udział ponad 20 członków Grupy Rekonstrukcji Historyczntch "Nałęcz" z Trzebiatowa, która od lat owocnie współpracuje z Nadmorską Koleją Wskotorową. Akcji powstńców przyglądała sie kamera TVP Szczecin. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Dzień Dziecka z Uśmiechem

W tym roku, podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka rolę kierownika pociągu w Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej przejął Pan Uśmiech - oficjalna maskotka gminy Rewal. W takim dniu nie mogło zabraknąć ani uśmiechów, ani słodyczy.

Piracka przygoda

W długi weekend Bożego Ciała mało plażowa pogoda sprawiła, że nadmorska kolejka wypełniła się do ostatniego miejsca. W sobotę, na parę dni przed Międzynarodowym Dniem Dziecka pociągiem zawładnęli piraci, co najbardziej przypadło do gustu najmłodszym pasażerom wąskotorówki. Najpopularniejsze były balonikowe szpady i walka z ogromnymi bańkami.

Noc Muzeów 2016

Tego jeszcze nie było! Wystawa Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Gryficach po raz pierwszy przywitała gości w nocnej iluminacji. Na imprezę uczestników dowiozły 2 pociągi - ze Szczecina kolej szerokotorowa, a z gminy Rewal - nasza nadmorska wąskotorówka. Czy warto było pojawić się tej nocy na gryfickiej wystawie? Oceńcie sami.

Podróż z Piłsudskim 2015

15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego pasażerowie Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej mieli okazję przenieść się na chwilę w czasy lat dwudziestych minionego stulecia. Na dworcu w Trzęsaczu do pociągu wsiadł... Marszałek Piłsudski we własnej osobie, w otoczeniu świty oficerskiej oraz adiutanta - gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego. W rolę Marszałka wcielił się Jerzy Nowak - szef Grupy Rekonstrukcji Historycznych "Nałęcz", działającej przy Klubie Garnizonowym VII Brygady Obrony Wybrzeża w Trzebiatowie.

Szantowa Wąskotorówka 2015

Około 600 osób zgromadziło się na dworcu wąskotorówki w Pogorzelicy, by bawić się przy nastrojowej muzyce w wykonaniu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej podczas Szantowej Wąskotorówki. Mała stacyjka, dzięki nastrojowej scenografii i perfekcyjnie wysterowanej przez pana Ryśka akustyce zamieniła się na moment w kameralną salę koncertową, z fenomenalnie reagującą, wysmakowaną publicznością. Należy tu podkreślić, że miejsce imprezy, choć niezwykłe, a można by rzec wręcz magiczne, z racji znacznego oddalenia od centrum miejscowości, nie było idealne pod względem logistycznym. Tu jednak przyszła, a raczej przyjechała z pomocą nadmorska wąskotorówka, która specjalnym kursem przywiozła do Pogorzelicy, a po koncercie rozwiozła uczestników imprezy.

Dzień Dziecka z Wąskotorówką 2015

W piątek, 29 maja 2015 r. na obiekcie Orlik w Trzęsaczu odbył się piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, zorganizowany już po raz drugi przez Nadmorską Kolej Wąskotorową Sp. z o.o. W imprezie uczestniczyło ponad 350 dzieci i opiekunów z przedszkoli i podstawówek z terenu Powiatu Gryfickiego oraz uczniów zielonych szkół. Jak zawsze przy imprezach plenerowych, organizowanych na przełomie maja i czerwca wielką niewiadomą jest pogoda, jednak w piątkowy poranek było jasne, że tym razem aura nie zawiedzie ani organizatorów, ani uczestników zabawy.

 

W zimowej scenerii

Zimowa wyprawa pociągiem retro to nie tylko sposób na niebanalne spędzenie wolnego czasu z całą rodziną, ale też wspaniała okazja do sfotografowania nadmorskich krajobrazów w śnieżnej szacie. W drugi dzień świąt, 26 grudnia 2014 r. po raz pierwszy od czasów PKP można było przejechać się nadmorską wąskotorówką w zimowej scenerii. Zimowe kursy były możliwe dzięki wyczarterowaniu pociągu przez ośrodek Sandra w Pogorzelicy, który zorganizował imprezę plenerową dla swoich gości. Wynajęcie pełnego składu na potrzeby pikniku umożliwiło również zorganizowanie kursów rozkładowych, dostępnych dla pasażerów indywidualnych. Były to historyczne, bo pierwsze zimowe kursy od czasów, kiedy to jeszcze Polskie Koleje Państwowe zarządzały nadmorską wąskotorówką. Przypomnijmy, że jeszcze w latach dziewięćdziesiątych minionego stulecia Gryficka Kolej Dojazdowa kursowała codziennie według rozkładów jazdy przez cały rok, spełniając rolę regularnego środka transportu.

Dzień Dziecka z Wąskotorówką 2014

Ponad 600 dzieci i opiekunów bawiło się w Trzęsaczu na pikniku na Orliku w Trzęsaczu, zorganizowanym przez Nadmorską Kolej Wąskotorową Sp. z o.o. z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Dmuchane zamki-zjeżdżalnie, trampolina, a dla odważnych - żyroskop oblegane były przez dzieciaki, a bufet nie nadążał z wydawaniem kiełbasek. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się punkt malowania twarzy, gdzie urocza piratka przemieniała dziecięce buźki w kotki, motylki i groźnych piratów. Maluchy mogły zdobyć prawo jazdy na hulajnogę i wygrać przy tym nagrody. Pracownicy obiektów sportowych gminy Rewal prowadzili zawody sportowe, a Ewa Michrowska z Agencji Artystycznej Vivaldi wspaniale bawiła się z dziećmi w konkursach tańca i karaoke. Był też zapowiadany wcześniej występ magika. Czarodziej Redi zaskakiwał najmłodszych i ich opiekunów niesamowitymi sztuczkami ze znikającymi przedmiotami, a nawet prawdziwymi gołębiami.  Zgodnie z obietnicą organizatorów dzieciaki mogły wrócić do domów wąskotorówką.

 

100-tys. pasażer sezonu 2014

19 sierpnia 2014 r. Nadmorska Kolej Wąskotorowa przewiozła 100-tysięcznego pasażera. Bilet nr 100 000 kupił pan Stanisław Wanat z Krakowa, a nastąpiło to podczas pierwszego kursu na trasie z Trzęsacza do Rewala.Pięcioosobowa rodzina państwa Wanat, żeby przejechać się kolejką dotarła do Trzęsacza specjalnie z sąsiedniej gminy, gdzie przebywa właśnie na wczasach w Łukęcinie. 100-tysięczny pasażer i jego rodzina uhonorowani zostali symbolicznym parowozem, a cała rodzina pana Stanisława otrzymała "Złoty Bilet", uprawniający wszystkich członków rodziny do bezpłatnego podróżowania rewalską wąskotorówką do końca sezonu przewozowego 2014.

Wizyta Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

1 czerwca 2009 r. to jedna z najważniejszych dat w powojennej historii nadmorskiej wąskotorówki. W tym dniu rewalską kolejką przejechał ówczesny Prezydent RP Lech Kaczyński, goszczący z wizytą na polskim wybrzeżu. Prezydent podróżował wąskotorówką na trasie z Niechorza do Pogorzelicy. Na dworcu w Niechorzu Lech Kaczyński dokonał wpisu do księgi pamiątkowej po czym udał się do OWS Sandra, gdzie spotkał się na uroczystym obiedzie z przedstawicielami lokalnego biznesu. Ciekawostką jest, że ci chłopcy, widoczni na zdjęciu to również bracia bliźniacy: Jakub i Aleksander Kaczyńscy. Pięcioletni wówczas  bracia z Ostrołęki z okazji Dnia Dziecka towarzyszyli prezydentowi podczas jego wizyty na Pomorzu. 

Kulisy reklamy Alior Bank

W październiku 2014 r. w telewizji i Internecie rozpoczęła się kampania reklamowa Alior Banku. Na potrzeby kampanii reklamowej przygotowano spot telewizyjny pod tytułem „Pociąg”. Zdjęcia do filmu kręcone były na dworcu w Trzęsaczu (rozmowa głównego bohatera z "melonikowcem"), przy dworcu Niechorze Latarnia (sceny kaskaderskie na dachu pociągu) oraz na trasie kolejki między Niechorzem i Pogorzelicą (pościg na motorze za pociągiem). Ujęcia w gminie Rewal kręcone były przez dwa dni (15-16 września), ale wcześniejsze przygotowania do zdjęć trwały aż 2 tygodnie. W realizacji przedsięwzięcia uczestniczyła 50-osobowa ekipa, w tym aktorzy, kaskaderzy, filmowcy oraz ekipy techniczne, odpowiedzialne za rozstawianie sprzętu i catering.

Dzień Sybiraka - rekonstrukcja historyczna

17 września 2014 r.  odbyły się w Gryficach uroczystości z okazji Światowego Dnia Sybiraka. Punktem kulminacyjnym imprezy była rekonstrukcja historyczna zsyłki na Syberię, w której wykorzystano wykorzystano 4 wagony towarowe oraz lokomotywę Lxd-2, użyczone przez spółkę Nadmorska Kolej Wąskotorowa. Inscenizacji przyglądało się ok. 200 osób. Rekonstrukcję przeprowadziła Grupa Rekonstrukcji Historycznych "Nałęcz", działająca przy Klubie Garnizonowym VII Brygady Obrony Wybrzeża w Trzebiatowie, przy współpracy ze spółką Nadmorska Kolej Wąskotorowa. W przedstawieniu, opartym na wspomnieniach Sybiraków, oprócz członków grupy rekonstrukcyjnej wzięło udział ok. 50 statystów, ubranych w stroje z epoki.