32. Finał WOŚP na wąskich torach

Już po raz siódmy Nadmorska Kolej Wąskotorowa aktywnie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie, jak w latach ubiegłych rewalska kolejka współpracowała ze sztabami WOŚP w Gryficach i Niechorzu.

Tegoroczny 32. Już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy wypadł w niedzielę, 28 stycznia 2024 r. i odbywał się przy wyjątkowo pięknej pogodzie. Kolejka wyjechała z Gryfic punktualnie o godz. 10:00 i po dotarciu na wybrzeże wykonała 3 pełne kursy na trasie Trzęsacz- Pogorzelica. W tym roku po raz pierwszy zbiórkę do puszki na pokładzie kolejki prowadził nasz kierownik pociąg, który wcielił się w rolę wolontariusza WOŚP i uzbierał kwotę w wysokości 1702 zł i 36 gr. W tym miejscu należy podkreślić, że podczas wszystkich niedzielnych kursów nie były pobierane opłaty za bilety przejazdowe, a pełna kwota, uzbierana z dobrowolnych datków przekazana została do sztabu WOŚP w Niechorzu. Oprócz bezpłatnych przejazdów,

W niedzielę jeździmy z WOŚP

Już w najbliższą niedzielę, 28 stycznia 2024 r. Nadmorska Kolej Wąskotorowa po raz kolejny wyjedzie z czerwonym serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na wąskotorową trasę z Gryfic do Pogorzelicy. Przejazdy kolejką będą się odbywały na zasadach dobrowolnych datków do puszek wolontariuszy WOŚP.

To będzie już 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ogólnopolskiej akcji charytatywnej, której symbolem stało się czerwone serduszko. Celem tegorocznej, 32. edycji WOŚP jest zakup sprzętu dla oddziałów pulmologicznych.  Jak mówi Jurek Owsiak, w planach jest zaopatrzenie 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów dla dorosłych. Tegoroczna akcja odbywać się będzie pod hasłem: "Tu wszystko gra. OK!".

Nadmorska Kolej Wąskotorowa od wielu lat bierze udział w wielkiej narodowej kweście, współpracując ze sztabami w Gryficach i Niechorzu. W tym roku spółka przekaże na aukcje rodzinne bilety przejazdowe i gadżety, które będzie można wylicytować w niedzielę, 28

Kursy zimowe

Serdecznie zapraszamy na zimowe przejażdżki Nadmorską Koleją Wąskotorową w dwa ostatnie weekendy stycznia 2024 r. Pociągi kursować będą w piątki, soboty i w niedziele według specjalnego rozkładu jazdy.

Początek roku przywitał nas mrozem i opadami śniegu. Nie ma w tym nic dziwnego, bo tak naprawdę to dopiero początek zimy. Mamy nadzieję, że jeszcze dopisze prawdziwa zimowa aura, tym bardziej, że już 15 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe i trochę śniegu przydałoby się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom, wypoczywającym w tym czasie na rewalskim wybrzeżu Bałtyku.

W niedzielę, 28 stycznia 2024 r. jeździmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! W tym dniu opłaty za bilety nie będą pobierane, a warunkiem skorzystaniu z przejazdów nadmorską wąskotorówką będzie dobrowolny

Świąteczne Przejażdżki

Od drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia do Sylwestra Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza do skorzystania z zimowych przejażdżek po wąskotorowym szlaku. W świątecznym okresie przewozowym obowiązywać będą promocyjne ceny.

Świąteczne kursy nadmorskiej wąskotorówki stały się już tradycją w gminie Rewal. W ramach rewitalizacji wagony zostały uszczelnione i wyposażone w ogrzewanie. Dziś pasażerowie mogą podróżować zabytkowymi składami w komfortowych warunkach nawet przy minusowych temperaturach. Mamy nadzieję, że w tym roku zimowa aura okaże się łaskawsza, niż w ostatnich latach i zamiast zmoczyć deszczem, przyprószy białym puchem.

Zimowa przejażdżka nie tylko dla turystów.

Festyn mikołajkowy 2023

W sobotę, 9 grudnia 2023 r., już po raz czwarty na dworcu wąskotorowym w Rewalu odbyła się impreza mikołajkowa, w ramach gminnej akcji pod nazwą Konwój Pomocników Św. Mikołaja. Jedną z atrakcji wieczoru było przybycie Świętego Mikołaja kolejką w świątecznej iluminacji. Mikołajkowy festyn zorganizowany został tradycyjnie panią sołtys i radę sołecką Rewala, przy współpracy z Gminą Rewal oraz Nadmorską Koleją Wąskotorową.

Dworcowa impreza rozpoczęła się już o godz. 13 animacjami dla najmłodszych, prowadzanymi w holu dworcowym. W programie znalazły się m.in. warsztaty z Bałtycką Manufakturą Słodkości, dekorowanie pierniczków z rewalską grupą Twórczywo i wspólne oglądanie świątecznych filmów. Od godz. 15:00 uczestników festynu, oczekujących na przybycie Mikołaja zabawiał DJ Tomek oraz dzieci z zespołu muzycznego Dreaming Kids.

Około godz. 17:20, na stację w Rewalu wjechał świątecznie przystrojony pociąg, udekorowany tysiącami światełek, które specjalnie na tę okazję zainstalowali na lokomotywie i wagonach pracownicy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Z pociągu wysiadł Święty Mikołaj ze Śnieżynką, a zaraz potem, przy rewalskim dworcu pojawił konwój, złożony z kilkunastu świątecznie oświetlonych pojazdów.

Dworcowe Mikołajki 2023

sobotę, 9 grudnia 2023 r. na dworcu w Rewalu pojawi się Św. Mikołaj oraz jego pomocnicy. Na imprezę, organizowaną w ramach Konwoju Pomocników Św. Mikołaja będzie można dojechać Nadmorską Koleją Wąskotorową, która na tę okazję uruchamia bezpłatne kursy mikołajkowe.

Konwój Pomocników Św. Mikołaja w Gminie Rewal to już tradycja. Od wielu lat, dzięki współpracy gminy z lokalnymi jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej, radami sołeckimi, gminnymi szkołami oraz wolontariuszami, organizowana jest coroczna akcja rozdawania prezentów. W tym roku konwój z prezentami wystartuje z Pobierowa i zawita we wszystkich miejscowościach Gminy Rewal, gdzie odbędą się mikołajkowe zabawy i animacje.

W Rewalu festyn mikołajkowy odbędzie się tradycyjnie na dworcu kolejowym przy ul. Dworcowej, gdzie organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek. Animacje dla najmłodszych rozpoczną się w holu dworcowym już o godz. 13:00. W programie imprezy znajdą się m.in. warsztaty dla dzieci z Bałtycką Manufakturą Słodkości, dekorowanie pierniczków z grupą Twórczywo, foto budka 360 i kino świąteczne. Od godz. 15:00 na dworcowej scenie pojawi się DJ, a następnie rozpoczną się występy artystyczne

Świętowaliśmy Dzień Kolejarza

W piątek, 24 listopada 2023 r. w Gryficach, w przeddzień Święta Kolejarza odbyło się spotkanie pracowników Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Sp. z o.o. z Wójtem Gminy Rewal Konstantym Tomaszem Oświęcimskim. Spotkanie było okazją do podsumowania mijającego roku.

Powoli staje się już tradycją, że w dzień św. Katarzyny Aleksandryjskie, patronki kolejarzy, właściciel Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej organizuje coroczne spotkanie z pracownikami spółki. Uczestników spotkania powitał prezes spółki Janusz Cetera, a następnie wójt Oświęcimski podziękował za sumienną służbę i kontynuowanie wieloletniej tradycji kolejnictwa w powiecie gryfickim oraz złożył serdeczne życzenia z okazji Dnia Kolejarza.

Słów uznania nie szczędzili również zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP - Artur Łącki, Starosta Powiatu Gryfickiego- Ryszard Chmielowicz , Burmistrz Gryfic- Andrzej Szczygieł oraz Radny Powiatowy – Łukasz Czyrny, którzy docenili codzienny trud pracowników Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Wiktor Stankiewicz odszedł na wieczną służbę

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w środę, 16 listopada 2023 r. w wieku 69 lat odszedł od nas Wiktor Stankiewicz - nasz wspaniały kolega i wieloletni pracownik Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Ś.P. Wiktor pracował na stanowisku kierownika pociągu w latach 2005- 2014. W naszej pamięci pozostanie na zawsze, jako doświadczony i rzetelny pracownik, ale przede wszystkim, jako serdeczny i wesoły kolega, człowiek dobry, pogodnego usposobienia, pełen radości i wigoru, którego świeczka zgasła zdecydowanie za wcześnie. Pokój jego duszy.

Pogrzeb Wiktora Stankiewicza odbędzie się w sobotę, 18 listopada 2023 r. o godz. 10:00 na starym cmentarzu w Gryficach.