Blues na dworcu

W najbliższą niedzielę, 15 sierpnia 2021 r., w Święto Wojska Polskiego, zapraszamy na dworzec kolejowy w Pogorzelicy na kolejne wydarzenie kulturalne, organizowane w roku obchodów 125-lecia Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

W koncercie pt. Blues na Dworcu wystąpi szczeciński zespół After Blues. Duet w składzie: Leszek Piłat i Waldemar Baranowski zaprezentuje się na dworcowej scenie w Pogorzelicy w autorskich kompozycjach oraz w standardach bluesowych z repertuaru Tadeusza Nalepy, z którym członkowie zespołu współpracowali przez kilka lat. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Początek koncertu - godz. 19:00.

Organizatorem wydarzenia jest Nadmorska Kolej Wąskotorowa, przy współpracy z panią Sołtys i Radą Sołecką Pogorzelicy.

Świętowaliśmy 125-lecie

W sobotę, 7 sierpnia 2021 r. na dworcu w Rewalu odbył się festyn z okazji obchodów 125. rocznicy uruchomienia pierwszej linii wąskotorowej z Gryfic do Niechorza. Imprezę Zorganizował Nadmorska Kolej Wąskotorowa Sp. z o.o. przy wsparciu pani Sołtys i Rady Sołeckiej Rewala.

Sobotnia impreza rozpoczęła się od animacji dla najmłodszych oraz od występu artystycznego młodych tancerek z Trzebiatowa. Dziewczynki, prowadzone przez instruktorkę Monikę Marzec z Krajowego Stowarzyszenia Aramis w Trzebiatowie zaprezentowały się w tańcu do muzyki z baletu "Jezioro Łabędzie".

Tuż po godz. 17 odbyła się rekonstrukcja historyczna przyjazdu pierwszego pociągu z Gryfic do Niechorza. Pociąg powitała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Łobza.

Wakacyjne spotkania z Wesołym Konduktorem

W sobotę, 7 sierpnia 2021 r., w dniu obchodów 125. rocznicy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej dzieci mogły po raz ostatni w tym sezonie spotkać Wesołego Konduktora. Była to ostatnia z cyklu z 3 wakacyjnych animacji, prowadzonych przez naszego wąskotorowego klauna, który od kilku lat pojawia się w pociągach i na dworcach nadmorskiej kolejki. Mamy nadzieję, że zabawy i sztuczki magiczne Konduktora Tomka przypadły do gustu zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom i opiekunom, a wesołe przejażdżki po wąskich torach jeszcze długo przywoływać będą wspomnienia wspaniałej wakacyjnej przygody.

Zapraszamy na obchody 125-lecia.

W 2021 r. Nadmorska Kolej Wąskotorowa świętuje 125. rocznicę uruchomienia pierwszej linii wąskotorowej z Gryfic do Niechorza. Z tej okazji, na dworcu w Rewalu odbędzie się festyn, podczas którego przedstawiona zostanie historia nadmorskiej kolejki, która odegrała ogromną rolę w rozwoju gospodarczym Pomorza Zachodniego.

Historyczny pociąg.

W projekcie budowy pierwszej linii wąskotorowej z Gryfic do Niechorza nie uwzględniono budowy dworca w Rewalu. Co więcej, nie zaplanowano nawet przystanku, gdyż w owym czasie Rewal nie był jeszcze tak znanym kąpieliskiem morskim jak Niechorze. W latach 1897-1898 najpierw zbudowano w Rewalu przystanek, a dopiero podczas modernizacji linii w 1903 r. wybudowano budynek dworcowy według projektu, opartego na planach dworca w Niechorzu. W najbliższą sobotę, cofniemy się w czasie do daty 1 lipca 1896 r., a dworzec w Rewalu zamieni się na kilka chwil w

Bezpieczny Przejazd

29 lipca 2021 r., przy przejeździe kolejowym przy ul. Słonecznej w Pogorzelicy odbyła się akcja pod nazwą “Bezpieczny Przejazd”. Kampania, mająca na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo podczas przejazdu przez tory kolejowe została zorganizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przy współpracy z Policją oraz Nadmorską Koleją Wąskotorową.

W czwartkowe popołudnie po obu stronach przejazdu kolejowego w Pogorzelicy pojawili się funkcjonariusze policji i organizatorzy kampanii, którzy wręczali kierowcom, przekraczającym tory, materiały promocyjne z informacjami, jak bezpiecznie zachowywać się na przejazdach kolejowych, a także kampanijne upominki. Przedsięwzięcia wsparła również Nadmorska Kolej Wąskotorowa, która, na co dzień boryka się z nieprawidłowymi postawami kierowców, którzy często, nie zważając na zbliżający się pociąg, nie zatrzymują pojazdu przed przejazdem kolejowym, ryzykując zdrowie i życie własne oraz przewożonych pasażerów.

Pamiętajmy, że przejazd kolejowy, bez względu na to, czy jest to kolej normalnotorowa, czy wąskotorowa, to miejsce wyjątkowo niebezpieczne i wymagające od kierujących pojazdem zachowania szczególnej ostrożności.

Konduktor Tomek po raz drugi na szlaku!

W najbliższą sobotę, 31 lipca, już po raz drugi w tym sezonie zapraszamy wszystkie dzieci i ich opiekunów na przejażdżki po wąskich torach z Wesołym Konduktorem.

W ramach spotkań z Konduktorem Tomkiem na wesołych peronach w Trzęsaczu i Pogorzelicy odbędą się animacje i zabawy przy muzyce. Wspólne zabawy, puszczanie baniek mydlanych oraz pokazy sztuczek z  elementami iluzji scenicznej - na to mogą liczyć w najbliższą sobotę nasi milusińscy. A tych, którzy nie spotkają Konduktora Tomka na dworcach zapraszamy na pokład wąskotorówki, bo tam też będzie psocił i czarował wąskotorowy klaun. Animacje potrwają w godz. od 10:00 do 15:00.

Serdecznie zapraszamy, życząc maluchom i ich rodzicom wesołej zabawy.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa ma już 125 lat!

1 lipca 2021 r. obchodzić będziemy 125. rocznicę uruchomienia pierwszej linii wąskotorowej z Gryfic do Niechorza. Nadmorska kolejka przetrwała trudne momenty w swej historii i stanowi dzisiaj jedną z największych atrakcji turystycznych Pomorza Zachodniego.

Początki nadmorskiej wąskotorówki sięgają drugiej połowy XIX w., kiedy to dynamiczny rozwój rolnictwa i przemysłu na Pomorzu skłonił władze pruskie do rozwoju połączeń komunikacyjnych. Wąskotorówki powstawały wszędzie tam, gdzie nie opłacało się budować linii normalnotorowych. Były one tańsze w budowie od kolei normalnotorowych, miały niższe koszty eksploatacji, a linie kolejowe można było łatwiej poprowadzić w trudnym, zalesionym lub nawet podmokłym terenie.

Zatrudnimy pracowników

Nadmorska Kolej Wąskotorowa zatrudni pracowników stałych i sezonowych. Do obsadzenia są etaty na stanowiskach maszynistów, mechaników, kierownika pociągu, elektryka oraz pracownika torowego. Ponadto, na okres sezonu przewozowego poszukiwani są pracownicy do obsługi kas oraz punktów informacji turystycznej, zlokalizowanych na dworcach kolejowych w Trzęsaczu, Rewalu i Pogorzelicy.

Gwarantujemy pełną ochronę pracy i płacy, zatrudnienie na umowę o pracę, rozwój zawodowy oraz ciekawą pracę w przyjaznym miejscu.

 Nadmorska Kolej Wąskotorowa Sp. z o.o. ogłasza nabór na stanowiska:

1. Prowadzący pociągi lub pojazdy kolejowe - wymagania: uprawnienia egzaminacyjne kolejowe dopuszczające do wykonywania zawodu, aktualne badania lekarskie. Możliwość zatrudnienia na stałe lub w trybie sezonowym (od 1 maja do 30 września), z możliwością zakwaterowania.

Uśmiechnięta lokomotywa

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Nadmorska Kolej Wąskotorowa ufundowała wszystkim dzieciom do 14. roku życia darmowe przejażdżki kolejką. Akcja promocyjna okazała się strzałem w dziesiątkę i w połączeniu z piękną, słoneczną pogodą przyciągnęła do Gminy Rewal dzieciaki nie tylko z okolicznych szkół, ale również wycieczki z całej Polski.

Oprócz frajdy z przejażdżki pociągiem retro z uśmiechniętą lokomotywą, dzieci otrzymały od konduktorów nadmorskiej wąskotorówki słodycze.

Mamy nadzieję, że dzieciom i ich opiekunom podobała się wąskotorowa przygoda. Jednocześnie przypominamy, że Nadmorska Kolej Wąskotorowa od 8 maja kursuje codziennie według rozkładu jazdy.

Serdecznie zapraszamy na przejażdżki aż do 30 września 2021 roku.

Nadmorska kolejka zaprasza dzieci na darmową podróż w czasie.

We wtorek, 1 czerwca 2021 r., z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza wszystkie dzieci na przejażdżki po wąskich torach. W tym wyjątkowym dniu dzieci do 14. roku życia będą mogły skorzystać z darmowego przejazdu. Ponadto podczas wszystkich wtorkowych kursów nadmorskiej wąskotorówki na naszych milusińskich w pociągu czekać będzie sodka niespodzianka.

Na szczęście epidemia koronawirusa, która od marca zeszłego roku paraliżuje nasz kraj powoli odpuszcza. Maleją liczby nowych zakażeń, a narodowa akcja szczepień nabiera tempa, dlatego też od czerwca 2021 r. rząd wprowadza kolejny etap odmrażania gospodarki, a co za tym idzie, otwierają się nowe możliwości dla przedsiębiorców branży turystycznej.

Choć oficjalny początek sezonu przewozowego Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej dawno już za nami, to mamy nadzieję, że tegoroczny Dzień Dziecka będzie pierwszym, mocnym akcentem rozpoczęcia nowej przygody z zabytkową ciuchcią, a jednoczenie symbolem naszego powrotu do normalności.

Serdecznie zapraszamy, życząc wszystkim milusińskim, tym małym i tym dużym, a także tym nieco starszym, którzy wciąż czują się dziećmi, dużo radości i uśmiechu oraz pełnej wrażeń przejażdżki po wąskich torach.

Przypominamy, że podczas podróży wciąż obowiązują maseczki ochronne i zachowanie bezpiecznego odstępu, a przed wejściem do pociągu należy zdezynfekować ręce.