Udane licytacje na Allegro

Licytacje 31. Finału WOŚP zakończone. Z satysfakcją informujemy, że nasze dwie tegoroczne aukcje na Allegro, zorganizowane przy współpracy ze sztabem nr 5955 w Gryficach uzbierały łącznie 1280 zł.

Największym zainteresowaniem cieszył się jak co roku voucher na przejazd Nadmorską Koleją Wąskotorową w kabinie maszynisty, który ostatecznie osiągnął rekordową kwotę 1025 zł. Bilet rodzinny dla 5 osób wylicytowany został za 255 zł. Zwycięzców licytacji zapraszamy na przejażdżki Nadmorską Koleją Wąskotorową w najbliższym sezonie przewozowym, który potrwa od maja do końca września 2023 roku.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa oraz Dominik Balcerzak - Szef Sztabu WOŚP nr 5955 w Gryficach serdecznie gratulują zwycięzcom licytacji, a także dziękują wszystkim osobom, które swoimi datkami i pomocą wsparły szczytny cel 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wygraj voucher

Choć finał WOŚP już za nami, to aukcje internetowe ciekawych przedmiotów i atrakcji, przekazanych przez darczyńców na licytację wciąż trwają. Jedną z takich atrakcji jest jedyny w swoim rodzaju voucher, przekazany na aukcję w Allegro przez Nadmorską Kolej Wąskotorową. Zwycięzca licytacji otrzyma możliwość przejazdu pełnej trasy z Gryfic do Pogorzelicy w kabinie maszynisty. Będzie to jedyna okazja w sezonie przewozowym 2023, aby odbyć 2-godzinną podróż zabytkową koleją wąskotorową w kabinie lokomotywy spalinowej Lxd2 i zobaczyć na żywo maszynistów w akcji. Termin przejażdżki właściciel vouchera będzie mógł ustalić indywidualnie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w licytacji nie tylko miłośników zabytków techniki i pasjonatów kolei wąskotorowej, ale również tych, którzy lubią w nietuzinkowy sposób spędzić czas podczas wakacji i pochwalić się znajomym ciekawym filmikiem w mediach społecznościowych.

Gramy z WOŚP

Wielkimi krokami zbliża się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku będzie to już 31 edycja naszej narodowej kwesty, podczas której zbierane będą fundusze na zakup urządzeń do walki z sepsą. Orkiestra zagra w niedzielę, 29 stycznia 2023 r. Do akcji jak co roku przyłączy się również Nadmorska Kolej Wąskotorowa.

Sepsa to bezpośrednio zagrażający zdrowiu i życiu zespół objawów, który nieleczony prowadzi do niewydolności wielonarządowej i w konsekwencji do śmierci. Choroba ma gwałtowny przebieg, a na zakażenie narażony jest praktycznie każdy, bez względu na wiek. Szansą na uratowanie życia, jest jak najszybsze zdiagnozowanie objawów oraz leczenie, przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu. Na taki właśnie sprzęt kwestować będą wolontariusze w całej Polsce podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Św. Mikołaj na dworcu w Rewalu

W sobotę, 10 grudnia 2022 r. rewalski dworzec wąskotorowy zamienił się po raz kolejny w krainę Świętego Mikołaja. Na sobotnim pikniku, zorganizowanym w ramach Konwoju Pomocników Św. Mikołaja, w zimowym anturażu, przy 5-stoniowym mrozie bawiły się tłumy mieszkańców Rewala i okolic. Imprezę mikołajkową zorganizowała pani Sołtys oraz Rada Sołecka Rewala, przy współpracy z Gminą Rewal i Nadmorską Koleją Wąskotorową.

W tym roku pogoda nie zawiodła i tuż przed mikołajkami pojawił się śnieg, który stworzył na rewalskim dworcu wyjątkową, świąteczną atmosferę. Szyku dodały również choinki i świąteczne dekoracje, a także pięknie przystrojona dworcowa scena, podświetlona kolorowymi światłami. Impreza rozpoczęła się o już o godz. 13 animacjami, prowadzanymi w budynku dworcowym. Następnie akcja przeniosła się na scenę, gdzie odbywały się występy artystyczne i zabawy, w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja, który w tym roku miał przybyć pociągiem. I tak też się stało.

Dworcowe Mikołajki 2022

W sobotę, 10 grudnia 2022 r. na dworcu wąskotorowym w Rewalu pojawi się Św. Mikołaj oraz jego pomocnicy. Na rewalski piknik, organizowany w ramach Konwoju Pomocników Św. Mikołaja, będzie można dojechać Nadmorską Koleją Wąskotorową, która na tę okazję uruchamia darmowe kursy mikołajkowe.

Podobnie jak w latach ubiegłych, dla uczestników dworcowego pikniku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek. Animacje dla najmłodszych rozpoczną się w holu dworcowym już o godz. 13:00. W programie imprezy znajdą się m.in. warsztaty dla dzieci, kino świąteczne oraz występy artystyczne na dworcowej scenie. W sobotnie popołudnie nie zabraknie również przysmaków z grilla, domowych wypieków oraz rozgrzewających napojów. W punkcie kulminacyjnym, zaplanowanym na godz. 17:00, na dworzec w Rewalu wjedzie świątecznie przystrojony pociąg ze Świętym Mikołajem. Gość z dalekiej Laponii bawić się będzie z dziećmi w oczekiwaniu na przyjazd konwoju z prezentami. Po wręczeniu prezentów odbędzie się pokaz sztucznych ogni, a potem wspólna zabawa z DJ- em.

Poszukujemy pracowników

Nadmorska Kolej Wąskotorowa zatrudni od zaraz pracowników stałych i sezonowych. Do obsadzenia są etaty na stanowiskach maszynistów, mechaników, kierownika pociągu, elektryka oraz pracownika torowego. We wszystkich przypadkach gwarantujemy pełną ochronę pracy i płacy, zatrudnienie na umowę o pracę, rozwój zawodowy oraz ciekawą pracę w przyjaznym miejscu.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa Sp. z o.o. ogłasza nabór na stanowiska:

1. Mechanik – wykształcenie kierunkowe lub staż pracy na stanowisku mechanik. Wymagana znajomość budowy działania silników i ich naprawy ( wskazanie maszyny ciężkie).

2. Mechanik – tokarz - wymagana znajomość obróbki skrawaniem.

Popularne pytania po sezonie

2 października 2022 r. zakończył się regularny sezon przewozowy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, co oznacza, że kolejka nie będzie już kursować codziennie, według dotychczasowego rozkładu jazdy.

Od października  do końca 2022 roku pociągi wyjeżdżać będą na trasę tylko w trybie posezonowych kursów specjalnych lub czarterowych. O terminach takich kursów będziemy informować Państwa na bieżąco. Zapraszamy zatem na naszą stronę internetową (kliknij tutaj), gdzie znajdują się zawsze aktualne informacje o kursach pociągów, rozkładzie jazdy oraz o wszystkich imprezach, organizowanych przez Nadmorską Kolej Wąskotorową.

Biorąc jednak pod uwagę fakt, że nie słabnie zainteresowanie naszymi usługami ze strony turystów, stworzyliśmy listę pytań, najczęściej zadawanych po zakończeniu sezonu przewozowego. Mamy nadzieję, że nasza lista zaoszczędzi Państwu czasu na wyszukiwanie informacji i w znacznym stopniu ułatwi korzystanie z naszych usług.

Ostatni tydzień sezonu przewozowego

Rozpoczęła się kalendarzowa jesień, a wraz z nią rozpoczyna się ostatni tydzień sezonu przewozowego Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

W niedzielę, 2 października 2022 r. nadmorska kolejka po raz ostatni wyjedzie na trasę według regularnego rozkładu jazdy. Będzie to też ostatnia okazja dla miłośników wycieczek plenerowych, żeby wyruszyć w podróż po wąskich torach i uwiecznić na zdjęciach nadmorskie pejzaże w jesiennym anturażu.

Od października kolejka będzie jeździć już tylko w trybie kursów posezonowych. Grupy zorganizowane zapraszamy do rezerwacji pociągów czarterowych na potrzeby wycieczek, wypraw integracyjny oraz innych imprez okolicznościowych. W naszej ofercie znajdują się przejazdy składami retro, z otwartymi i zamkniętymi wagonami w zestawie z lokomotywą spalinową Lxd2 lub przejazdy wagonem motorowym MBxd2. Na życzenie oferujemy pomoc przy zorganizowaniu dodatkowych atrakcji, takich jak ogniska lub pikniki.

Informacje o terminach kursów specjalnych oraz o warunkach wynajęcia pociągów znajdują się na naszej stronie internetowej.Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług posezonowych.