30. Finał WOŚP

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W niedzielę, 30 stycznia Nadmorska Kolej Wąskotorowa po raz czwarty wyjechała w zimową trasę, tym razem by wesprzeć narodową kwestę na rzecz zakupu nowoczesnego sprzętu okulistycznego, zapewniającego najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci i młodzieży.

Nie bez problemów rozpoczął się udział nadmorskiej kolejki w tegorocznym finale akcji WOŚP, ponieważ na trasie, na załogę pociągu czekało wiele niemiłych niespodzianek. Wszystko za sprawą anomalii pogodowych i wichur, które uderzyły w nocy z soboty na niedzielę z wyjątkową siłą. Awarie sieci energetycznych, poprzewracane drzewa, zniszczone samochody - to efekty potężnych wiatrów, z którymi zmagali się mieszkańcy oraz liczne zastępy strażackie w północnej Polsce. Niestety nocne wichury nie ominęły również Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Nadmorka kolejka z wyróżnieniem

Podczas gali, podsumowującej działalność gryfickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Dominik Balcerzak uhonorował okolicznościowymi statuetkami osoby i instytucje z terenu Powiatu Gryfickiego, które od lat aktywnie działają przy organizacji Finałów WOŚP oraz w różny sposób wspierają inicjatywę narodowej kwesty Jurka Owsiaka.

Wśród nagrodzonych osób i instytucji znalazła się również spółka Nadmorska Kolej Wąskotorowa, która od wielu lat współpracuje ze sztabem WOŚP w Gryficach.

Prezes oraz załoga Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej serdecznie dziękują za wyróżnienie i docenienie wkładu spółki w działalność na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

UWAGA!

W związku z utrudnieniami, spowodowanymi powalonymi drzewami na trasie  kolejki, pomiędzy Gryficami i Trzęsaczem, pierwszy kurs Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w niedzielę, 30 stycznia 2022 r. będzie opóźniony ok. 30 min. Za utrudnienia przepraszamy.

Pojedziemy z WOŚP

Już po raz piąty Nadmorska Kolej Wąskotorowa włącza się aktywnie do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wraz z wolontariuszami z zarejestrowanego w Niechorzu sztabu WOŚP wyruszamy w trasę w dniu Wielkiego Finału, w niedzielę, 30 stycznia 2022 r.

Szczytny cel

Podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze w całej Polsce kwestować będą w celu zakupu nowoczesnego sprzętu okulistycznego, zapewniającego najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci i młodzieży. Co roku na oddziały okulistyki dziecięcej w naszym kraju trafia kilkanaście tysięcy pacjentów. Najczęstszymi powodami hospitalizacji młodych ludzi w zakresie okulistyki są: jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalia rozwojowe oraz nowotwory.

Długi weekend z wąskotorówką

Przed nami Święto Trzech Króli i pierwszy w tym roku długi weekend. Z tej okazji Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza do odwiedzenia Gminy Rewal i skorzystania z zimowych przejażdżek po wąskich torach. Pociągi kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy w czwartek, 6 stycznia oraz w sobotę, 8 stycznia 2022 r.

Serdecznie zapraszamy, przypominając, że w związku z sytuacją epidemiczną, wciąż obowiązują obostrzenia, dotyczące zachowania w zamkniętych przestrzeniach publicznych. Prosimy, zatem wszystkich podróżnych o zakładanie maseczek ochronnych na usta i nos przed wejściem do pociągu.

Przejazdy świąteczno- noworoczne

Serdecznie zapraszamy do skorzystania ze świąteczno-noworocznych przejazdów Nadmorską Koleją Wąskotorową. Zimowa oferta skierowana jest przede wszystkim do turystów, przebywających na terenie Gminy Rewal i okolic podczas Świąt Bożego Narodzenia oraz pierwszego noworocznego weekendu.

W okresie świąteczno- noworocznym pociągi kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy w dniach: 25 grudnia 2021 r (sobota) oraz 1 stycznia 2022 r. (sobota)

Chętnym do skorzystania z zimowych kursów przypominamy, że w związku z panującą w naszym kraju sytuacją epidemiczną, cały czas obowiązują obostrzenia, dotyczące zachowania w miejscach publicznych.  Prosimy, zatem wszystkich podróżnych o zakładanie maseczek ochronnych na usta i nos przed wejściem do pociągu.

Spotkanie z wójtem

W piątek, 10 grudnia 2021 r. w Gryficach odbyło się  spotkanie pracowników Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej  Sp. z o.o. z Wójtem Gminy Rewal Konstantym Tomaszem Oświęcimskim z okazji Święta Kolejarzy. Spotkanie było okazją do podsumowania mijającego roku.

W uroczystej kolacji uczestniczyli zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP - Artur Łącki, Starosta Powiatu Gryfickiego- Ryszard Chmielowicz, Burmistrz Gryfic-  Andrzej Szczygieł oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice - Wojciech Pietrzak.Uczestników spotkania powitał prezes spółki Janusz Cetera. Następnie w imieniu właściciela spółki, głos zabrał Wójt Gminy Rewal, który w ciepłych słowach podziękował pracownikom Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej za rzetelną służbę i kontynuację wieloletniej tradycji kolejnictwa w naszym powiecie. Słów uznania nie szczędzili również zaproszeni goście, którzy docenili wcale niełatwą pracę pracowników kolei. Podkreślono ogromny wkład pracy i zaangażowania Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Sp. z o.o. na rzecz rozwoju i promocji naszego regionu. Na zakończenie części oficjalnej, w podziękowaniu za współpracę, zaproszonym gościom wręczono okolicznościowe statuetki.

Mikołaj na dworcu w Rewalu

W sobotę, 11 grudnia 2021 r., na dworcu wąskotorowym w Rewalu odbyła się impreza, w ramach Konwoju Pomocników Św. Mikołaja. Jedną z atrakcji wieczoru był przejazd nadmorskiej kolejki w świątecznej iluminacji.

Były to już druga zabawa mikołajkowa, zorganizowana w tym miejscu przez panią sołtys i Radę Sołecką Rewala, przy współpracy z Gminą Rewal i Nadmorską Koleją Wąskotorową.Impreza rozpoczęła się już o godz. 13 animacjami, prowadzanymi w budynku dworcowym. Dzieci brały udział w wielu przygotowanych przez organizatorów atrakcjach, m.in. w warsztatach bursztynu, projekcjach filmów bożonarodzeniowych oraz zabawach i animacjach prowadzonych przed sceną.

Tuż po godz. 17, na peron dworca w Rewalu wjechał nasz świąteczny pociąg, udekorowany tysiącami światełek, które specjalnie na tę okazję zamocowali na lokomotywie i wagonach pracownicy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Mikołajki 2021

W sobotę, 11 grudnia 2021 r. na dworcu kolejowym w Rewalu pojawi się Św. Mikołaj oraz jego pomocnicy. Imprezę mikołajkową, w ramach Konwoju Pomocników Św. Mikołaja organizuje Sołtys i Rada Sołecka Rewala, przy współpracy z Gminą Rewal oraz Nadmorską Koleją Wąskotorową.

Impreza na dworcu w Rewalu rozpocznie się już o godz. 13:00. W tym roku, dla uczestników pikniku mikołajkowego organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek. W programie znajdą się m.in. warsztaty dla dzieci, oglądanie filmów oraz występy artystyczne na dworcowej scenie. Jak na prawdziwy piknik przystało, nie zabraknie też świątecznego kiermaszu, przysmaków z grilla oraz rozgrzewających napojów i słodkich wypieków.

Główna atrakcja wieczoru zaplanowana jest na godz. 17: 00. Najpierw, świątecznie przystrojonym pociągiem przyjadą Pomocnicy Świętego Mikołaja, którzy będą bawić się z dziećmi w oczekiwaniu na najważniejszego gościa z dalekiej Laponii. W punkcie kulminacyjnym, konwojem strażackim przyjedzie Święty Mikołaj, z workiem pełnym prezentów. Po wręczeniu prezentów odbędzie się pokaz sztucznych ogni.